Krakowska Jesień Muzyczna

 

Krakowska Jesień Muzyczna powstała jako odpowiedź na zauważony przez organizatorów i pomysłodawców, Jana Kalinowskiego i Marka Szlezera, brak w panoramie polskich wydarzeń kulturalnych festiwalu promującego kameralną muzykę klasyczną. Ideą programową festiwalu, odbywającego się od roku 2014, jest łączenie utworów współczesnych oraz dzieł kompozytorów polskich z najbardziej popularnymi pozycjami repertuarowymi przeznaczonymi na prezentowane instrumenty, bądź składy instrumentalne.

***

Szanowni Państwo, Drodzy Słuchacze,

cieszymy się, że już po raz siódmy możemy wraz z Filharmonią Krakowską im. Karola Szymanowskiego zaprosić Państwa do uczestnictwa w Krakowskiej Jesieni Muzycznej. Jest to zasługą nieustającego zainteresowania słuchaczy oraz wsparcia naszej idei przez Miasto Kraków, któremu chcielibyśmy serdecznie podziękować za dostrzeżenie festiwalu w panoramie krakowskiego życia kulturalnego.

W tym roku proponujemy Państwu cykl czterech koncertów. Nasze zaproszenie do wykonania koncertu inauguracyjnego przyjął zespół Airis String Quartet, który zaprezentuje kwartety smyczkowe Ludwiga van Beethovena i Felixa Mendelssohna. Podczas tego koncertu artyści dokonają także światowej premiery utworu Michała Dobrzyńskiego, zamówionego i napisanego specjalnie na siódmą edycję Krakowskiej Jesieni Muzycznej w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie" Instytutu Muzyki i Tańca. Drugiego dnia festiwalu skrzypek Piotr Rachwał, wiolonczelistka Barbara Łypik-Sobaniec oraz pianista Sławomir Cierpik zaprezentują program składający się z dzieł Ady Gentile, Adama Walacińskiego i Antonina Dvořáka. Trzeciego dnia, duet jakiego jeszcze na naszym festiwalu nie było - mezzosopranistka Magdalena Kulig i akordeonista Maciej Zimka, wykonają pieśni Mieczysława Karłowicza, Fryderyka Chopina, Petera Corneliusa oraz Piotra Czajkowskiego. Na zakończenie tegorocznej edycji Krakowskiej Jesieni Muzycznej wyjątkowy młody pianista, zwycięzca II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Chopin pod Wawelem" (2019), Piotr Pawlak wykona utwory fortepianowe Fryderyka Chopina.

Jest to rok wyjątkowy i trudny, mamy jednak nadzieję, że spotkamy się z Państwem w Filharmonii i wspólnie przeżywać będziemy najpiękniejsze emocje!

Cieszymy się, że od siedmiu lat jesteście Państwo z nami!

Jan Kalinowski i Marek Szlezer

Galeria Plakatu

 

Elena Lola Loli

Ukończyła ASP w Warszawie. Jej Praca dyplomowa “A ja to świat” uczestniczyła w wystawie najlepszych prac dyplomowych “Comming Out 2014”. Tworzy graficzno-muzyczne performanse na bazie współczesnej muzyki poważnej i surrealistycznych dzieł literackich. Autorka grafik do albumów muzycznych. Aktorka filmowa i teatralna. W 2009 roku otrzymała nagrodę Polskiej Akademii Filmowej “Orzeł” za rolę w filmie “Mała Moskwa”.
WIĘCEJ