8. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

 

18 października 2021

 

Filharmonia im. K. Szymanowskiego, Sala Złota, 19:30

Iwona Glinka - flet
Vicky Stylianou - fortepian

Astor Piazzolla – 3 tanga na flet i fortepian

Ausencias, Dansée, Fracanapa

Krzysztof Penderecki – Trzy Miniatury na klarnet i fortepian wer. na flet i fortepian

Astor Piazzolla – 2 tanga na flet i fortepian

La Chanson Du Popo, Libertango

Alkis Baltas – Grecja na fortepian solo

Aitos (Macedonia)

Mpeno Mes St. Ampeli (Thessalia,Trikala)

Paraskevoula (Central Greece, Phthiotis)

Kontoula Lemonia (Epirus)

San Tis Orias to Kastro (Cyclades, Kythnos)

Astor Piazzolla – 2 tanga na flet i fortepian

Nuevo Mundo, Milonga Picaresque

Piotr Grella-Możejko – Kinneret na flet i fortepian

Astor Piazzolla – 2 tanga na flet i fortepian

Mumuki, Oblivion

Michail Travlos – Progressions na flet solo

Astor Piazzolla – 4 tanga na flet i fortepian

Psicosis, Sensuel, Vuelvo Al Sur, Street Tango

WIĘCEJ | 18 października 2021

19 października 2021

 

Filharmonia im. K. Szymanowskiego, Sala Koncertowa, 19:30

Karolina Kisiak - fortepian
Kinga Kaczmarczyk - fortepian

Maurice Ravel – Ma Mère l’Oye

Pavane de la Belle au bois dormant

Petit Poucet

Laideronette, Impératrice des Pagodes

Les entrétiens de la Belle et de la Bête

Le jardin féerique

Wolfgang Amadeus Mozart - Sonata C-dur KV 521

Allegro

Andante

Allegretto

Franz Schubert - Fantazja f-moll op. 103 D. 940

***

Natalia Orszak - skrzypce
Monika Würsten - wiolonczela
Marian Michalski - fortepian

Anton Arenski – I Trio fortepianowe d-moll op. 32

Allegro moderato

Scherzo. Allegro molto

Elegia. Adagio

Finale. Allegro non troppo

Adam Walaciński - „Cinque episodi” na trio fortepianowe

WIĘCEJ | 19 października 2021

20 października 2021

 

Filharmonia im. K. Szymanowskiego, Sala Koncertowa, 19:30

Anna Wiktoria Swoboda - lutnia
Katarzyna Czubek - flety proste

Matthew Locke – Suita e-moll ze zbioru The Consort of Two Parts for Several Friends

Pavan

Allmande

Courante

Ayre

Sarabande

Jigg

Willem Jeths – The conspiracy of CC na flet prosty

Shaun Rigney – Lute Suite

Roderik de Man – Plainte na flet prosty i taśmę

Francesco Corbetta – Chaconne Do majeur na gitarę barokową

Nicola Matteis – Suita d-moll

Adagio

Aria amorosa

Allemande de imitazione d’una tartaglia

Sarabanda

Amorosa

Gavotta

WIĘCEJ | 20 października 2021

22 października 2021

 

Filharmonia im. K. Szymanowskiego, Sala Złota, 19:30

Aleksandra Hortensja Dąbek - fortepian

Fryderyk Chopin – Nokturn cis-moll op. 27 nr 1

Anna Zawadzka-Gołosz – I rozmawiają z sobą struny cztery*

Fryderyk Chopin – Ballada As-dur op. 47

Fryderyk Chopin – 24 Preludia op. 28

*Prawykonanie światowe utworu Anny Zawadzkiej-Gołosz dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

WIĘCEJ | 22 października 2021

 

 

 

7. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

 

18 października 2020

 

Filharmonia im. K. Szymanowskiego, Sala Koncertowa, 19:30

<KONCERT PRZENISEIONY NA 4.11.2020>

AIRIS STRING QUARTET
Aleksandra Czajor – I skrzypce
Grażyna Zubik – II skrzypce
Malwina Tkaczyk – altówka
Mateusz Mańka – wiolonczela

Ludwig van Beethoven – Kwartet smyczkowy f-moll "Serioso" nr 11 op. 95

Michał Dobrzyński – "InGarden Quartet", IV Kwartet smyczkowy (światowe prawykonanie)*

Felix Mendelssohn – Kwartet smyczkowy f-moll op. 80

*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

WIĘCEJ | 18 października 2020

20 października 2020

 

Filharmonia im. K. Szymanowskiego, Sala Koncertowa, 19:30

Piotr Rachwał - skrzypce
Barbara Łypik-Sobaniec - wiolonczela
Sławomir Cierpik - fortepian

Ada Gentile – „Serene Ombre” na trio fortepianowe

Adam Walaciński - „Cinque episodi” na trio fortepianowe (2001)

Antonin Dvořák - Trio fortepianowe e-moll „Dumki” op. 90

WIĘCEJ | 20 października 2020

21 października 2020

 

Filharmonia im. K. Szymanowskiego, Sala Koncertowa, 19:30

Magdalena Kulig - mezzosopran
Maciej Zimka - akordeon

Mieczysław Karłowicz – Wybór pieśni

Smutną jest dusza moja op.1 nr 6
Mów do mnie jeszcze op. 3 nr 1
Z erotyków op.3 nr 2
Na spokojnym, ciemnym morzu op. 3 nr 3
Nie płacz nade mną op.3 nr 7
Po szerokim morzu op. 3 nr 9
Zaczarowana królewna op. 3 nr 10

Fryderyk Chopin – Wybór pieśni z op. 74

Życzenie
Smutna rzeka
Śliczny chłopiec
Moja pieszczotka
Dwojaki koniec

Peter Cornelius – Trauer und Trost op. 3

Trauer
Angedenken
Ein Ton
An den Traum
Treue
Trost

Piotr Czajkowski – Wybór pieśni

Nie wier, moj drug op. 6 nr 1
Kołysanka op. 16 nr 1
Net, tol'ko tot, kto znal op. 6 nr 6
Moj genie, moj angel moj drug
Zabyt tak skoro

WIĘCEJ | 21 października 2020

22 października 2020

 

Filharmonia im. K. Szymanowskiego, Sala Koncertowa, 19:30

Piotr Pawlak - fortepian

Fryderyk Chopin: 

Krakowiak F-dur op. 14 w wersji na fortepian solo

Impromptu As-dur op. 29

Impromptu Fis-dur op. 36

Impromptu Ges-dur op. 51

Fantaisie-Impromptu cis-moll op. posth. 66

Polonezy op. 40 (nr 1 A-dur, nr 2 c-moll)

Ballada f-moll op. 52

WIĘCEJ | 22 października 2020

 

 

 

6. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

 

20 października 2019

 

Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny, 19:30

LUTOSŁAWSKI QUARTET
Roksana Kwaśnikowska – I skrzypce, gościnnie
Marcin Markowicz – II skrzypce
Artur Rozmysłowicz – altówka
Maciej Młodawski – wiolonczela

Stanisław Moniuszko – II Kwartet smyczkowy F-dur

Witold Lutosławski – Kwartet smyczkowy

Dmitrij Szostakowicz – VIII Kwartet smyczkowy c-moll op. 110

WIĘCEJ | 20 października 2019

21 października 2019

 

Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny, 19:30

Ania Karpowicz - flet
Marek Bracha - fortepian

Mieczysław Weinberg – 2 Mazurki na fortepian solo

5 Utworów

Tadeusz Zygfryd Kassern - Sonatina na flet i fortepian

Aaron Copland - Duet na flet i fortepian

WIĘCEJ | 21 października 2019

22 października 2019

 

Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny, 19:30

ZARĘBSKI PIANO DUO
Piotr Różański - fortepian
Grzegorz Mania - fortepian

Antonin Dvořák – Tańce słowiańskie op. 46 nr 2 i 4

Ignacy Jan Paderewski - Album Tatrzańskie op. 12 nr 1-4

Emil Wojtacki - Szkice przestrzeni – trzy etiudy

Władysław Żeleński - Trauerklänge op. 36

Cracovienne i Masovienne z Suity tańców polskich op. 47

Johannes Brahms – Tańce węgierskie nr 4 i 6

WIĘCEJ | 22 października 2019

23 października 2019

 

Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny, 19:30

Volodja Balzalorsky - skrzypce
Peter Caelen - fortepian

Leoš Janáček – Sonata na skrzypce i fortepian JW. 7 nr 7

Antoni Dvořák – Sonatina G-dur op. 100

Aaron Alter – For Fred (premiera polska)

Ludomir Różycki – 2 Melodie op. 5

Johannes Brahms – III Sonata d-moll op. 108

WIĘCEJ | 23 października 2019

24 października 2019

 

Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny, 19:30

Joanna Freszlez - sopran
Bartłomiej Kominek - fortepian

Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Siergiej Rachmaninow, Karol Szymanowski, Grażyna Bacewicz – Pieśni

Marta Ptaszyńska – Rozmowy z Aniołem (premiera światowa)*

Alberto Ginastera – wybór pieśni z Cinco canciones populares argentinas

Sławomir Zamuszko – wybór pieśni z cyklu Nasha Shkhapa

*Prawykonanie światowe dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

WIĘCEJ | 24 października 2019

28 października 2019

 

Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny, 19:30

KONCERT TOWARZYSZĄCY

KALEIDUO
Tito Ciccarese - flet
Gianni Fassetta - akordeon

Ennio Moriccone – Gabriel’s oboe z filmu Misja

Fiorenzo Capri – Przygody Pinokia

Nicola Piovani – Życie jest piękne

Giuseppe Verdi – La Traviata: Preludium do I aktu

Stefano Nanni – Alla Turca z Sonaty KV 331 W.A. Mozarta

Marco Betta – Fragmenty i arie nokturnowe z La Corona di Tombacco

Gabriel Fauré – Après un reve op. 7

Wilhelm Popp – Russisches Zigeunerlied op. 462

Astro Piazzolla – Milonga sin palabras, Tristango, Libertango

Richard Galliano – Tango pour Claude

WIĘCEJ | 28 października 2019

 

 

 

5. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

 

4 listopada 2018

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 18:00

Daniel Brylewski – fortepian
MESSAGES QUARTET
Małgorzata Wasiucionek - skrzypce
Oriana Masternak - skrzypce
Maria Dutka - altówka
Beata Urbanek-Kalinowska - wiolonczela

Johannes Brahms – III Kwartet smyczkowy B-dur op. 67
Vivace
Andante
Agitato (Allegretto non troppo) — Trio — Coda
Poco Allegretto con Variazioni

Alfred Schnittke – Kwintet fortepianowy
Moderato 
In tempo di Valse 
Andante
Lento
Moderato pastorale

Grażyna Bacewicz – I Kwintet fortepianowy
Moderato molto espressivo. Allegro
Presto
Grave
Con passione

WIĘCEJ | 4 listopada 2018

5 listopada 2018

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

TRIO BACARISSE
Laura Rodríguez Moreno - skrzypce
Juan Pedro Torres del Río - wiolonczela
Gabriel Escudero - fortepian

Joaquin Turina – II Trio fortepianowe h-moll op.76
Allegro molto moderato
Molto vivace
Andante mosso – Allegro vivo – Allegretto

Paweł Łukaszewski - Trio na skrzypce, wiolonczelę i fortepian (2008)

Enrique Granados - "Oriental" Taniec hiszpański nr 2

Enrique Granados - "Andaluza" Taniec hiszpański nr 5 (ar. Mateo Soto)

***

Enrique Granados – Trio na skrzypce, wiolonczelę i fortepian op.50
Poco allegro con espressione
Scherzetto. Vivace molto
Duetto. Andante molto con espressione

Finale. Allegro molto

WIĘCEJ | 5 listopada 2018

6 listopada 2018

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Angelo Romagnoli - recytacja
Gajusz Kęska - fortepian

Stefano De Ponti – Sentieri nel Ghiaccio, melorecytacja na głos i fortepian do tekstów inspirowanych pamiętnikami Wernera Herzoga

Alberto Ginastera - Trzy tańce argentyńskie op. 2
Danza del viejo boyero
Danza de la moza donosa
Danza del gaucho matrero

Ryszard Strauss - Das Schloss am Meere TrV 191 sł. Johann Ludwig Uhlands

Alberto Ginastera - I Sonata op. 22
Allegro marcato
Presto misterioso
Adagio molto appassionato
Ruvido ed ostinato

Katarzyna Szwed – Postscriptum do sł. T.S. Eliota (prawykonanie światowe)*

*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

WIĘCEJ | 6 listopada 2018

7 listopada 2018

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

EMES PIANO DUO 
Małgorzata Zdebska – fortepian
Anna Włodarczyk – fortepian

Valery Gavrilin – Sketches
Little Clock
Waltz
Tarantella

Ignacy Jan Paderewski – Album Tatrzańskie op. 12
Allegro con brio (W murowanej piwnicy)
Andantino molto espressivo (Dziewczyno kocham Cię)
Allegro con moto (Za górami za lasami)
Allegro maestoso. Vivace grazioso (Hej idę w las)
Allegretto. Andantino
Allegro ma non troppo

***

Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata B-dur na cztery ręce KV 358
Allegro
Adagio
Molto presto

Johannes Brahms – Tańce Węgierskie (wybór)
nr 2 d-moll Allegro non assai
nr 9 e-moll Allegro non troppo
nr 11 d-moll Poco andante
nr 14 d-moll Un poco andante
nr 16 f-moll Con moto
nr 17 fis-moll Andantino

WIĘCEJ | 7 listopada 2018

8 listopada 2018

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

CRACOW DUO 
Jan Kalinowski - wiolonczela
Marek Szlezer - fortepian

Sergiusz Rachmaninow –Wokaliza op. 34 nr 14

Sergiusz Rachmaninow – Sonata g-moll op. 19
Allegro moderato
Scherzo
Largo
Finale. Allegro

***

Tadeusz Majerski – Sonata na wiolonczelę i fortepian (1949)
Largo, ma in tempo rubato
Allegro con brio

Ludomir Różycki – Sonata na wiolonczelę i fortepian op.10
Allegro molto
Andante
Allegro molto

Tomasz Jakub Opałka – The Glitch (2015) (prawykonanie polskie)

WIĘCEJ | 8 listopada 2018

 

 

 

4. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA 

 

1 października 2017

 

Filharmonia Krakowska, Sala Koncertowa, 18:00

Peter Jablonski – fortepian
Patrik Jablonski – fortepian

Wolfgang Amadeusz Mozart/Edward Grieg – Sonata C-dur KV 545
Allegro
Andante
Rondo

George Gershwin/Percy Grainger – Fantazja na tematy z “Porgy and Bess”

***

Igor Strawiński – Święto wiosny
L’adoration de la terre
Le Sacrifice

WIĘCEJ | 1 października 2017

2 października 2017

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

BUKOLIKA PIANO TRIO
Roma Tic – skrzypce
Joanna Gutowska – wiolonczela
Anna Szałucka – fortepian

Józef Haydn - Trio fortepianowe C-dur, HOB XV:27
Allegro
Andante
Finale. Presto.

Sergiusz Rachmaninow - Trio elegijne nr 1 g-moll

Hanna Kulenty - The Cradle Song

***

Frank Martin – Trio fortepianowe na irlandzkie tematy ludowe
Allegro moderato
Adagio
Gigue

Witold Lutosławski - Subito na skrzypce i fortepian

Witold Lutosławski - Bukoliki na fortepian solo (arr. na skrzypce i wiolonczelę)

Witold Lutosławski - Grave na wiolonczelę i fortepian

Mikołaj Górecki - 6 Bagatel na fortepian, skrzypce i wiolonczelę
Deciso
Molto sostenuto
Presto
Lento
Lento
Energico

WIĘCEJ | 2 października 2017

3 października 2017

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Ilja Domnins – fortepian
Laureat Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem”
(I Nagroda w IV grupie wiekowej i Nagroda dla Osobowiości Artystycznej Konkursu)

Wolfgang Amadeusz Mozart - Sonata a-moll KV 310
Allegro maestoso
Andante cantabile con expressione
Presto

Sergiej Prokofiew - VI Sonata A-dur op. 82
Allegro moderato
Allegretto
Tempo di valzer, lentissimo
Vivace

***

Fryderyk Chopin - Preludia op. 28 nr 13-24

                           Ballada f-moll op. 52

WIĘCEJ | 3 października 2017

4 października 2017

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Barbara Borowicz – klarnet
Anna Miernik – fortepian

Ignacy Felix Dobrzyński – Duo
Agitato
Adagio doloroso e molto espressivo
Allegretto mosso e animato

Grzegorz Fitelberg – Recitativo i Allegretto

Marcel Chyrzyński – Trzy Preludia

Tadeusz Baird – Dwa kaprysy

***

Antoni Szałowski – Sonatina
Allegro non troppo
Larghetto
Finale. Allegro

Zbigniew Andrzej Lampart – My Jewish Dreams (premiera światowa)

Krzysztof Penderecki – Trzy miniatury na klarnet i fortepian
Allegro
Andante cantabile
Allegro ma non troppo

WIĘCEJ | 4 października 2017

 

 

 

3. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

 

10 października 2016

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Aleksandra Czajor  skrzypce
Marta Nagawiecka – wiolonczela
Michał Dziad – fortepian

Dariusz Przybylski – Cinq Pieces en Concert na trio fortepianowe

Dmitrij Szostakowicz – Trio fortepianowe e-moll op. 67

Johannes Brahms – Trio fortepianowe H-dur op. 8

WIĘCEJ | 10 października 2016

11 października 2016

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30 

Klara Kraj  fortepian
Dominika Grzybacz  fortepian

Franz Schubert – Fantazja f-moll D. 940

Maurice Ravel – Suita Moja matka gęś

Camille Saint-Saëns – Danse macabre (arr. Ernest Guiraut)

Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata D-dur KV 381/ 123a

Fryderyk Chopin – Wariacje D-dur na temat pieśni T. Moore'a, wg włoskich melodii ludowych op. posth.

Edvard Grieg – Suita Peer Gynt

WIĘCEJ | 11 października 2016

12 października 2016

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Rozalia Kierc – fortepian

Fryderyk Chopin – Preludia op. 28 (wybór)

Arno Babadżanian – Poemat

Claude Debussy – Suite Bergamasque

Grażyna Bacewicz – II Sonata fortepianowa

George Gershwin / Earl Wilde – Virtuoso Etudes: Fascinating Rhythm, The Man I love

WIĘCEJ | 12 października 2016

13 października 2016

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Iwona Glinka - flet
Oriana Masternak - skrzypce
Maria Dutka - altówka
Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela

Joseph Haydn – Kwartet fletowy D-dur op. 5 nr 1, Hob. II:D9

Michail Travlos – Kwartet fletowy "Three Moods"

Marta Ptaszyńska – Pink Magic (Songs of Sappho) na flet i trio smyczkowe(2016)*

Wolfgang Amadeus Mozart – I Kwartet fletowy D-dur KV 285

* Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

WIĘCEJ | 13 października 2016

 

 

 

2. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

 

26 października 2015

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Maria Machowska  skrzypce
Artur Rozmysłowicz – altówka
Jan Kalinowski – wiolonczela
Marek Szlezer – fortepian

Maciej Negrey – Kwartet fortepianowy *

Gustav Mahler – Kwartet fortepianowy a-moll

Johannes Brahms – Kwartet fortepianowy g-moll op. 25

* Światowe prawykonanie, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

MORE | 26 października 2015

27 października 2015

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30 

Joanna Radziszewska  sopran 
Gajusz Kęska  fortepian

Wolfgang Amadeus Mozart:
– Oiseaux, si tous les ans KV 307
– Die Zufriedenheit KV 473
– Das Veilchen KV 476

Hugo Wolf:
– Auf ein altes Bild nr 23 z cyklu Mörike-Lieder
– Das Verlassene Mägdlein nr 7 z cyklu Mörike-Lieder

Fryderyk Chopin:
– Życzenie op.74 nr 1
– Wiosna op.74 nr 2
– Śliczny chłopiec op. 74 nr 8
– Piosnka litewska op.74 nr 16 Carl Orff
– In Trutina z Carminy Burany

Joaquin Rodrigo
– Con que la lavare ze cyklu Cuatro Madrigales Amatorios

Modest Musorgski
– Gde ty zwiezdoczka

Mikołaj Rimski-Korsakow
– Gdy kocha słowik róży pąk op. 2

Gabriel Faure
– Chanson d’amour op. 27

Claude Debussy
– Pierrot

Giuseppe Verdi
– Aria Oscara Volta la terra z opery Bal maskowy

Gioacchino Rossini
– Aria Rozyny Una Voce poco fa z opery Cyrulik sewilski

Charles Gounod
– Aria Julii Je Veux Vivre z opery Roméo i Julia

MORE | 27 października 2015

28 października 2015

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Jakub Kowalski – skrzypce
Aleksandra Lignar – wiolonczela
Piotr Jaworski – fortepian

Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe c-moll op.1 nr 3

Sergiej Rachmaninow – Trio élégiaque g-moll

Romuald Twardowski – Trio na skrzypce, wiolonczelę i fortepian

MORE | 28 października 2015

29 października 2015

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

MESSAGES QUARTET
Małgorzata Wasiucionek – skrzypce
Oriana Masternak – skrzypce
Maria Dutka – altówka
Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela

Dymitr Szostakowicz – Kwartet smyczkowy nr 8

Mieczysław Weinberg – Kwartet smyczkowy  nr 2

Rafał Janiak – I Kwartet smyczkowy *

Evgeny Irshai – Anschluss funebre *

* Światowe prawykonanie

MORE | 29 października 2015

 

 

 

1. KRAKOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA

 

29 września 2014

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Jan Kalinowski – wiolonczela 
Marek Szlezer – fortepian

Fryderyk Chopin – Sonata g-moll op. 65

Aleksander Tansman – Sonata nr 2

Anna Zawadzka-Gołosz – Esej o ziemi i o niebie *

Wojciech Widłak – Wszystkie złości moje

* Światowe prawykonanie, Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

WIĘCEJ | 29 września 2014

30 września 2014

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30 

Agnieszka Kawula – fortepian
Błażej Kociuban – skrzypce
Marta Nagawiecka – wiolonczela

Sergiej Rachmaninow – Trio Elegijne nr 1

Andrzej Panufnik – Trio op. 1 *

Fryderyk Chopin – Trio g-moll op. 8

* Wykonanie utworów Andrzeja Panufnika odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”.

WIĘCEJ | 30 września 2014

1 października 2014

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Trio perkusyjne AMADRUMS:
Wiktoria Chrobak-Mielec
Maciej Hałoń
Rafał Tyliba

AIRIS QUARTET:
Aleksandra Czajor – skrzypce I
Grażyna Zubik – skrzypce II
Natalia Warzecha-Karkus – altówka
Joanna Gutowska – wiolonczela

Ludwig van Beethoven – Kwartet op. 18 nr 1

Nebojša Jovan Živković – Trio per uno na trio perkusyjne

David Lang – The so-called laws of nature cz. III na trio perkusyjne

Krzysztof Aleksander Janczak – Musique Concertant na kwartet smyczkowy i trio perkusyjne *

* Światowe prawykonanie, Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

WIĘCEJ | 1 października 2014

2 października 2014

 

Filharmonia Krakowska, Sala Złota, 19:30

Ilona Nieciąg – skrzypce
Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela
Gajusz Kęska – fortepian

Felix Mendelssohn – Trio d-moll op. 49

Ludomir Różycki – Rapsodia op. 33

Marcel Chyrzyński – Betelgeuse*

* Światowe prawykonanie

WIĘCEJ | 2 października 2014

Galeria Plakatu

 

Elena Lola Loli

Ukończyła ASP w Warszawie. Jej Praca dyplomowa “A ja to świat” uczestniczyła w wystawie najlepszych prac dyplomowych “Comming Out 2014”. Tworzy graficzno-muzyczne performanse na bazie współczesnej muzyki poważnej i surrealistycznych dzieł literackich. Autorka grafik do albumów muzycznych. Aktorka filmowa i teatralna. W 2009 roku otrzymała nagrodę Polskiej Akademii Filmowej “Orzeł” za rolę w filmie “Mała Moskwa”.
WIĘCEJ