Krakowska Jesień Muzyczna

 

Krakowska Jesień Muzyczna powstała jako odpowiedź na zauważony przez organizatorów i pomysłodawców, Jana Kalinowskiego i Marka Szlezera, brak w panoramie krakowskich wydarzeń kulturalnych festiwalu promującego kameralną muzykę klasyczną. Ideą programową festiwalu, odbywającego się od roku 2014, jest łączenie utworów współczesnych oraz dzieł kompozytorów polskich z najbardziej popularnymi pozycjami repertuarowymi przeznaczonymi na prezentowane instrumenty bądź składy instrumentalne.

***

Szanowni Państwo, Drodzy Słuchacze,

cieszymy się, że już po raz ósmy możemy wraz z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zaprosić Państwa do uczestnictwa w Krakowskiej Jesieni Muzycznej. Jest to zasługą nieustającego zainteresowania słuchaczy oraz wsparcia naszej idei przez Miasto Kraków, któremu chcielibyśmy serdecznie podziękować za dostrzeżenie festiwalu w panoramie krakowskiego życia kulturalnego. Festiwal nie odbyłby się również bez wsparcia finansowego ZAiKS, MARR S.A. i firmy budowlanej EXERT.

W tym roku proponujemy Państwu cykl czterech koncertów. Planując program ósmej edycji festiwalu, skupialiśmy się na tym, aby był on różnorodny. W jego gatunkowej rozpiętości chcemy odnaleźć wspólny mianownik, jakim jest wyjątkowe piękno muzyki kameralnej. Dlatego w tym roku możecie Państwo posłuchać zarówno tang Astora Piazzolli, z okazji setnej rocznicy urodzin argentyńskiego kompozytora, jak i utworów z kanonu kameralistyki światowej. Po raz pierwszy na festiwalu zagości muzyka dawna, ale nie zabraknie również dzieł fortepianowych Fryderyka Chopina i muzyki najnowszej polskich oraz zagranicznych kompozytorów, w tym będzie miała miejsce światowa premiera utworu Anny Zawadzkiej-Gołosz, zamówionego i napisanego specjalnie na ósmą edycję Krakowskiej Jesieni Muzycznej w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwem w Filharmonii i wspólnie przeżywać będziemy najpiękniejsze emocje! Cieszymy się, że od ośmiu lat jesteście Państwo z nami!

Cieszymy się, że od ośmiu lat jesteście Państwo z nami!

Jan Kalinowski i Marek Szlezer

Galeria Plakatu

 

Elena Lola Loli

Ukończyła ASP w Warszawie. Jej Praca dyplomowa “A ja to świat” uczestniczyła w wystawie najlepszych prac dyplomowych “Comming Out 2014”. Tworzy graficzno-muzyczne performanse na bazie współczesnej muzyki poważnej i surrealistycznych dzieł literackich. Autorka grafik do albumów muzycznych. Aktorka filmowa i teatralna. W 2009 roku otrzymała nagrodę Polskiej Akademii Filmowej “Orzeł” za rolę w filmie “Mała Moskwa”.
WIĘCEJ