Krakowska Jesień Muzyczna

 

Szanowni Państwo, Drogie Słuchaczki, Drodzy Słuchacze,

cieszymy się, że już po raz dziewiąty możemy wraz z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zaprosić Państwa do uczestnictwa w Krakowskiej Jesieni Muzycznej. Jest to zasługą nieustającego zainteresowania słuchaczy i słuchaczek oraz wsparcia naszej idei przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Kraków, którym chcielibyśmy serdecznie podziękować za dostrzeżenie festiwalu w panoramie polskiego i krakowskiego życia kulturalnego. Festiwal nie odbyłby się również bez wsparcia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz firmy Riff-Bud.

W tym roku proponujemy Państwu cykl pięciu koncertów. Nasze zaproszenie do ich wykonania przyjęli: Cracow Golden Quintet, Duo Fortecello, Włodzimierz Spodymek i Barbara Hortyńska, Volodja Balzalorsky i Aleksandar Serdar oraz Meccore String Quartet. Planując program dziewiątej edycji festiwalu postanowiliśmy zaprezentować po raz pierwszy składy instrumentalne, które dotychczas na nim nie gościły. Dlatego w tym roku będziecie Państwo mogli posłuchać kwintetu instrumentów dętych oraz duetu saksofonu z fortepianem. Zespoły te będą zaprezentowane w kontekście najbardziej znanych formacji kameralnych: kwartetu smyczkowego oraz duetów skrzypiec i wiolonczeli z fortepianem. Nie zabraknie też premier i nowości – po raz pierwszy zostaną zaprezentowane publiczności aranżacje dzieł Lutosławskiego i Szymanowskiego napisane specjalnie dla Cracow Golden Quintet; usłyszymy też światową premierę utworu Franciszka Araszkiewicza na wiolonczelę i fortepian, zamówionego i napisanego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. W wykonaniu zaproszonych zespołów wysłuchamy też dzieł Wojciecha Kilara, Karola Szymanowskiego, Johannesa Brahmsa, Roberta Schumanna, Astora Piazzolli czy Krzysztofa Pendereckiego.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwem w Filharmonii i wspólnie przeżywać będziemy najpiękniejsze emocje!

Cieszymy się, że od dziewięciu lat jesteście Państwo z nami!

Jan Kalinowski i Marek Szlezer
Dyrektorzy artystyczni festiwalu

Galeria Plakatu

 

Elena Lola Loli

Ukończyła ASP w Warszawie. Jej Praca dyplomowa “A ja to świat” uczestniczyła w wystawie najlepszych prac dyplomowych “Comming Out 2014”. Tworzy graficzno-muzyczne performanse na bazie współczesnej muzyki poważnej i surrealistycznych dzieł literackich. Autorka grafik do albumów muzycznych. Aktorka filmowa i teatralna. W 2009 roku otrzymała nagrodę Polskiej Akademii Filmowej “Orzeł” za rolę w filmie “Mała Moskwa”.
WIĘCEJ